Przekonanie o tym, że inicjatywa w relacjach damsko-męskich należy do mężczyzny jest stare jak świat. Czy jednak zawsze tak być musi? W artykule przybliżę wam kiedy warto by to mężczyzna przejął inicjatywę a kiedy powinna zrobić to kobieta. Przekonacie się, że dzięki odpowiedniej proporcji związek może nabrać ciekawego kolorytu. 

Inicjatywa buduje męską atrakcyjność

Pierwszym powodem dla którego warto by mężczyzna podejmował inicjatywę w relacji z kobietą jest to, że inicjatywa jest cechą, która sprawia, że kobieta patrzy na faceta przez pryzmat atrakcyjności. Atrakcyjna kobieta dla faceta to taka, która jest ładna, zadbana. Tak jak na atrakcyjność kobiety patrzymy przez aspekt fizyczny tak dla kobiety atrakcyjny facet oznacza człowieka, który ma dobre cechy. 

Inicjatywa jest jedną z tych cech i z tym nie ma co się spierać ponieważ wynika to z procesów ewolucyjnych, które są głęboko w każdym z nas zakodowane. Tak właśnie silny mężczyzna z inicjatywą dawał kobiecie szansę na przetrwanie w brutalnym świecie. Nasz współczesny świat różni się od tego sprzed tysięcy czy nawet setek lat jednak geny mają swoje prawa. 

Kobieta potrzebuje męskiego wsparcia

Drugim powodem dla którego warto by to mężczyzna przejmował inicjatywę w związku jest fakt, że kobieta często czuje się niezdecydowana. W danej chwili chciałaby robić wiele rzeczy, co jest oczywiście niemożliwe. Nie wie w co się ubrać, nie jest pewna czy pójść do kina albo na koncert, czy też nie jest pewna co by zjadła w restauracji na randce. 

Nie znaczy to, że kobiety są takie niezdarne w życiu i zawsze to przejawiają. W codziennych sytuacjach raczej oczekują męskiego wsparcia. To na ile takie wsparcie jest potrzebne mężczyzna powinien się zorientować. Trudno sobie wyobrazić by facet miał podejmować wszystkie decyzje za kobietę i to w sposób niemal despotyczny łącznie z tym w co się ubierze lub co zje. Jednak gdy widzisz niezdecydowanie kobiety zamiast grymasić lepiej po prostu coś zasugerować np. w tym kochanie wyglądasz lepiej, ta potrawa posmakuje ci. 

 Inicjatywa kobiety

Jak więc widzisz facet przejmuje inicjatywę to znaczy, że prowadzi kobietę. Jeśli zdarza ci się często, że czekasz aż twoja kobieta coś zaproponuje to szybko to zmień zanim całkowicie straci tobą zainteresowanie i stracisz na atrakcyjności. Są jednak sytuacje kiedy od czasu do czasu to kobieta może przejąć inicjatywę. Taka postawa sprawi, że zaskoczysz swojego mężczyznę a element zaskoczenia sprawia, że człowiek doświadcza czegoś nowego. Chyba nie muszę już mówić, że ciągle jesteśmy głodni nowych wrażeń, nowych doświadczeń. Zaskoczenie jest bardzo dobrym sposobem na odrobinę świeżości w związku.

Jest wiele sposobów na to by zaskoczyć faceta. Możesz okazać zainteresowanie tym co on lubi. Możesz zaproponować zrobienie czegoś czego nigdy wcześniej nie robiliście. Możesz zaplanować wasz wspólny wyjazd i zrobić mu tym samym niespodziankę. Jest to ważne ponieważ jeśli tylko mężczyzna ma przejawiać inicjatywę a kobieta pozostawać jedynie bierną, to taki związek będzie kulał na skutek nierównowagi. 

Jeśli jedna osoba dużo daje od siebie a druga ciągle jest bierna, to z czasem następuje wypalenie i wyczerpanie, bo używanie inicjatywy wymaga sporo energii i poświęcenia. To dlatego warto byś i ty przejęła czasem kontrolę w związku. Faceci lubią pomysłowe kobiety, kobiety które nie są przewidywalne bo dzięki temu życie nie powszednieje. A co byś powiedziała na zainicjowanie łóżkowych igraszek? Dla mężczyzny to bardzo pobudzające gdy to kobieta chce seksu.

Czy lubisz już fanpage? Polub teraz