Alternatywna metoda płatności

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób płacić za niektóre produkty w internecie a często proszą cie o podane karty kredytowej, to mam dla ciebie bardzo dobrą wiadomość. 

Osobiście nie mam karty kredytowej ponieważ uważam to za zbyt niebezpieczne narzędzie. Łatwo wygenerować duże koszty i to dlatego banki często zachęcają właśnie do nich bo liczą, że zostawisz w ten sposób sporo pieniędzy 😉 Znajdziesz mnóstwo reklam z kartami kredytowymi – dlaczego? Bo można na tym nieźle zarobić zarówno ci co polecają takie usługi jak i banki. 

Ja nie będę ci tego proponował, bo sam z tego nie korzystam i nie zależy mi na tym, by zarabiać na czyjejś nieświadomości.

Jest jednak dobra wiadomość. Możesz kupować przez internet kartą kredytową nie korzystając z karty kredytowej i płacąc w obcej walucie mając polskie konto w złotówkach.

Tak kupiłem test gallupa i wiele innych rzeczy, które musiałem kupić jako grafik 🙂 i wydawać by się mogło, że bez karty kredytowej ani rusz. Tymczasem nie mam takiej karty a mimo to płacę tak jakbym miał kartę kredytową 🙂

Zamiast kardy kredytowej skorzystaj ze swojego konta osobistego. Zamień je w konto debetowe. Każdy bank powinien oferować takie konto i ono jest przyznawane na rachunku osobistego. Polega to na tym, że jeśli zabraknie ci środków na kocie, to możesz nadal płacić, fajnie nie? 🙂

Po prostu bank przydziela ci kwotę jaką możesz wykorzystać z rezerwy. Ja np. w swoim banku mam ustawioną kwotę 1000 zł. to oznacza, że jeśli wykorzystam całą kwotę ze swojego konta, to mogę dalej płacić tylko, że wchodzę już na tzw. debet. 

Najlepsze jest to, że jeśli nie zejdziesz poniżej swoich pieniędzy z konta, to koszty konta debetowego wyniosą 0 zł. A jeśli zdarzy ci się zejść poniżej swoich pieniędzy, bo np, miałeś więcej wydatków niż dochodów czyli skorzystać z pieniędzy banku, to bank nalicza proporcjonalną prowizję np. od 100 zł. jeśli taki powstał debet. 

U mnie wygląda tak, że bardzo schodzę nawet do 1000 zł. debetu a płacę zaledwie ok 20 zł. na w danym miesiącu. To są śmieszne pieniądze jeśli weźmiemy pod uwagę karty kredytowe.

To dlatego konta debetowe są mało popularne, bo o nich praktycznie nikt nie mówi. Mają jednak taką korzyść, że pozwalają z nich korzystać jak z karty kredytowej. Pamiętaj, że jeśli nie korzystasz debetu, to nic nie płacisz (tak jest u mnie) Jeśli skorzystasz z debetu to płacisz małą prowizję a saldo zostanie spłacone kolejnym wpływem na twoje konto.

Jeśli masz konto w swoim banku, to zapytaj się w swoim oddziale lub przez internet o szczegóły oferty konta debetowego. 

Możesz też założyć konto w banku, który ja mam. Ja mam konto w BZ WBK.

jednak myślę, by założyć sobie konto w ING. i to bym ci polecał.

Jeśli założysz konto z linków, które są powyżej – ja dostanę od banku za to wynagrodzenie. Ty będziesz miał darmowe konto i korzyści z tego wynikające. Nie chcę cie do niczego namawiać, ale przedstawiam ci jak jest. Jeśli moje rady uważasz za przydatne, czytasz je, to możesz zauważyć, że za dobrą radę możesz mi wynagrodzić to w taki oto sposób 🙂

Pozdrawiam, Patryk Szadkowski, autor bloga