Droga kobieto, jeśli zastanawiasz się skąd wiedzieć czy podobasz się mężczyźnie lub chcesz wiedzieć jakie są objawy zakochania u mężczyzny i tym samym dowiedzieć się po czym poznać, że mężczyzna jest zainteresowany kobietą to ten artykuł z pewnością przyjdzie ci z pomocą.

Najpierw zauważ, że kiedy spotykamy atrakcyjną dla nas osobę, to nasza mowa ciała się zmienia. Jest to automatyczne, bo w ten sposób chcemy podświadomie przyciągnąć uwagę partnera. W przypadku mężczyzn będzie to wyprostowana postawa. Mężczyźni zazwyczaj wysuwają pierś i szczękę gdy zobaczą atrakcyjną dla nich kobietę. To powinien być dla ciebie pierwszy sygnał, że mężczyzna jest tobą zainteresowany jako partnerką. Ostrzegam że to tylko sygnał i nie przypisuj mu przesadnej roli ponieważ nawet jeśli relacja do niczego nie prowadzi, to taki sygnał sugeruje tylko tyle, że na podświadomym poziomie akceptuje ciebie jako partnerkę.

O wiele ważniejsze dla ciebie jest to w jaki sposób mężczyzna reaguje na twoje subtelne uwodzicielskie gesty. Zastanawiasz się jak to? Otóż zazwyczaj mężczyzna nie zrobi pierwszego kroku jeśli Ty nie dasz mu pierwsza zielonego światła. Pomijam wyjątki, ale z reguły, to kobieta poprzez uwodzicielskie spojrzenie, podtrzymanie kontaktu wzrokowego daje sygnał mężczyźnie, że może do niej podejść i wykazać się inicjatywą.

Stąd płynie słuszny wniosek, że skuteczność twojego uwodzenia mężczyzn polega na niewerbalnym zaproszeniu przez ciebie mężczyzny do siebie.

Jeśli mężczyźni do ciebie nie podchodzą to zastanów się czy nie wysyłasz im sprzecznych sygnałów. Mężczyzna może czuć się zdezorientowany twoimi sygnałami kiedy raz jesteś zainteresowania a innym razem odrzucasz ich przez co nie będzie ryzykował kontaktu z tobą. Pamiętaj, że jesteśmy ludźmi dlatego facet też boi się twojej reakcji, odmowy, odrzucenia.

Co możesz jeszcze zrobić?

Odsłanianie nadgarstka, przeczesywanie włosów, to dobre gesty ale co jeszcze możesz zrobić, by zachęcić go do bliższego kontaktu. Jeśli szukasz odpowiedzi po czym poznać, że mężczyzna jest zainteresowany tobą, to teraz uważaj, bo dostaniesz bardzo praktyczną poradę.

Wchodź w jego sferę intymną. Nie, nie chodzi mi tu o jakieś seksualne gesty tylko o zdefiniowanie czegoś co w psychologii nazywa się dystansem personalnym. Chodzi o to, że ze względu na stopień zaangażowania w relację pozwalamy innym ludziom zbliżać się do siebie. I tak strefa intymna obejmuje odległość od twarzy do ok 45 cm. i zarezerwowana jest dla bardzo bliskich osób. Zatem przysuń się bliżej jego twarzy na chwilę. Jeśli się odsunie to znaczy, że poczuł się niekomfortowo. Ale jeśli się ośmieli i również będzie przekraczał tę strefę, to znaczy, że jest tobą zainteresowany.

Były to proste porady jednak sądzę, że na tyle konkretne, że pozwolą tobie na bardziej pewne siebie działania. O to właśnie chodzi. Czasem wystarczy jeden mały krok by zrobić duży postęp.

Czy lubisz już fanpage? Polub teraz