Podejmuję się tego dość trudnego tematu, by wyjaśnić czym jest i na czym polega kobiecość. Bo nie ma jednej ustalonej definicji kobiecości. Pod tym pojęciem może kryć się bardzo wiele cech i to z różnym natężeniem w zależności od sytuacji, pełnionej roli. Zdaję sobie sprawę z tego, że naturalna kobiecość może inaczej się manifestować u każdej z was. Mimo to pozwoliłem sobie na mocno subiektywny artykuł i nie ukrywam, że będę pisał ze swojej męskiej perspektywy. Więc uważajcie 🙂

Będę też odwoływał się do różnic między kobietą a mężczyzną. Jest to wreszcie blog o relacjach damsko-męskich, o związkach i tworzeniu związków więc ta perspektywa będzie mi szczególnie bliska tym bardziej, że kobiecość kształtuje się w opozycji do męskości. Więc jaka jest naturalna kobiecość?

Mówiąc o naturalnej kobiecości może myślicie, że dużo miejsca poświęcę waszemu wyglądowi? Myślicie, że będę mówił o podkreślaniu dekoltu, pupy, makijażu, czesaniu włosów? Owszem. zwracamy uwagę na te wszystkie rzeczy, bo jesteśmy facetami i jesteśmy wzrokowcami i faktycznie czasem doznajemy szoku jak dzięki sztuczkom kosmetycznym kobieta może stać się niezwykle piękna i pociągająca. Ale powiedzmy sobie szczerze, że taka kobiecość byłaby czymś płytkim i powierzchownym. A szukamy czegoś, co byłoby radością męskiego serca.

Dlatego w sprawie wyglądu skupię się tylko na jednej rzeczy i dotyczy to uśmiechu. Dużo mówi się, że np. faceci lubią duże piersi, ładne, długie nogi ale tak na prawdę nie ma to większego znaczenia. Możesz mieć małe piersi a Twój facet i tak będzie cie kochał. Miewacie kompleksy na punkcie swojego ciała, ale często mężczyźni uwielbiają to, co w sobie nie lubicie.

Czy wiesz, że to na co najbardziej facet zwraca uwagę w kobiecie to jej twarz? Macie o wiele bardziej wykształcone emocje, które wyrażacie np. mimiką, co sprawia, że obserwowanie was wtedy gdy się np. śmiejecie sprawia nam olbrzymią przyjemność. Przytoczę jeszcze pewne badanie nad filmami porno, które wykazało, że w szczytowym punkcie podniecenia mężczyźni zwracają uwagę na twarz kobiety. Wynika z tego fakt, że to co najbardziej nakręca nas, podnieca, to widok waszego podniecenia i waszych reakcji na to. Nie zachęcam oczywiście do oglądania takich filmów i w innym artykule powiem dlaczego.

Ale kobiecość to przede wszystkim cechy wewnętrzne, które choć uwidaczniają się na zewnątrz wynikają jednak z wnętrza. Wynika to częściowo z tego, że ewolucja przygotowała kobiety na opiekę nad dziećmi dzięki czemu macie rozwinięte inne ośrodki. I tak kilka z nich.

Pierwsze co mi przyszło do głowy jeśli chodzi o naturalną kobiecość, to troskliwość i opiekuńczość. Miodem dla męskiego serca jest kobieta, która okaże troskę np. pytając się o przebytą podróż, okazując zrozumienie dla trudnej sprawy lub nawet drobnej przeciwności losu, która spotkała mężczyznę. Nie zdążyłeś kupić wody do picia na spotkanie biznesowe a tutaj znajoma kobieta z którą miałeś okazję porozmawiać wcześniej nie tylko się tym przejęła a nawet sama zaproponowała swoją wodę. Rzecz jasna, że ważny jest sposób w jaki to zrobi kobieta. Jeśli zrobi to z nieudawanym uśmiechem, entuzjazmem, to gwarantuje, że naturalna kobiecość tutaj działa.

Kolejnym wyznacznikiem kobiecości jest inteligencja a to dlatego ją wymieniam ponieważ zazwyczaj uważa się, że mężczyźni nie lubią kobiet inteligentnych. Nie do końca tak jest i zerwijmy z tym mitem raz na zawsze. Nie lubimy kobiet przemądrzałych, które na każdym kroku chcą zaznaczyć swoją wyższość. Chcemy natomiast kobiety prawdziwie inteligentne z którymi można porozmawiać na ciekawe tematy i ubogacić się wzajemną interakcją.

Subtelność, to według mnie kolejna ważna cecha. Subtelna, inteligentna, radosna, dowcipna kobieta jest wspaniałym towarzyszem rozmowy dla mężczyzny.

A czym różni się kobiecość od męskości? Kobiety mają o wiele bardziej rozbudowaną wrażliwość emocjonalną i zdolności werbalne, co sprawia, że kobiety lepiej się komunikują, lepiej się wysławiają i w tym również dostrzegałbym siłę kobiecości, która powoduje, że się nad wami zachwycamy.

A co dla ciebie stanowi siłę kobiecości? Co sprawia, że twoja naturalna kobiecość odzywa się w tobie i objawia się w całej pełni? Może rozwiniesz któryś poruszony wyżej wątek lub zaczniesz zupełnie nowy?

Czy lubisz już fanpage? Polub teraz