Tym razem serwuję wam bardzo nietypowy wpis. Moim celem jest utrzymanie na blogu jak najbardziej wartościowych wpisów z zakresu relacji damsko-męskich, związków i rozwoju osobistego dlatego jak najmniej chcę tworzyć wpisów związanych z jakimiś wydarzeniami, aktualnościami czy w ogóle sprawami organizacyjnymi. Takie rzeczy będą miały raczej miejsce na facebooku jak również w newsletterze.

Tym razem postanowiłem jednak zrobić wyjątek i włączyć się do akcji Liebster Blog Award, która polega na pomocy w promowaniu innych blogerów. W tym miejscu chciałbym podziękować Patrycji Czubak z bloga Kobiecym okiem za nominację do tej nagrody. Z tej nominacji cieszę się tym bardziej, że dostałem ją od osoby, która prowadzi blog o tak wdzięcznej nazwie 🙂 Czy może być lepsza nagroda dla mnie jako osoby, która pisze o sprawach damsko-męskich niż nominacja z tego typu bloga? No właśnie 🙂

Czym jest Liebster Blog Award?

Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego bloggera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

 

A zatem teraz udzielę odpowiedzi na pytania od Patrycji z bloga Kobiecym okiem

 
 1. Co chciałbyś/abyś osiągnąć jako bloger?
Jako bloger chciałbym zdobyć wierną publiczność liczoną w tysiącach fanów 🙂 Wprawdzie mam w tej chwili prawie 70 fanów na fb, ale biorąc pod uwagę fakt, że blog istnieje dopiero trzy tygodnie to myślę, że i tak jest to całkiem niezły wynik.
 

2. Gdzie szukasz inspiracji do swoich postów?

Przede wszystkim książki. Następnie filtruje zdobyte informacje przez własne doświadczenie i wiedzę, którą już dysponuję uzyskując zupełnie nową i unikalną jakość.
 
3. Co sprawia Ci największą trudność w blogowaniu?
 
Czas. Problemem nie są rzeczy techniczne lecz znalezienie czasu na umieszczanie wpisów, komentowanie innych blogów. Prowadząc blog przydałoby się w miarę regularnie publikować a to jest jak dla mnie największe wyzwanie. Tematy są, pomysły są, ale nie zawsze jest ten czas na napisanie i opublikowanie.
 
4. O czym najchętniej poczytał/abyś na innym blogu?
 
O dobrej organizacji czasu, o tym jak inni dają sobie radę z regularnym publikowaniem, bo to jest to czego mi brakuje 🙂
 
5. Która cecha Twojego charakteru najbardziej Cię denerwuje? Dlaczego?
 
Z pewnymi pomysłami zwlekam, odciągam w czasie i to jest chyba to co mnie najbardziej denerwuje w sobie. Ciągle wydaje mi się, że powinienem coś dopracować, ulepszyć, poprawić przez co mam tendencję do odkładania na później myśląc sobie, że jeszcze przyjdzie dobry pomysł na poprawę.
 
6.  Według Ciebie jakim jesteś człowiekiem?
 
Przede wszystkim życzliwym i wyrozumiałym. Sądzę, że jest to coś co mnie wyróżnia. Dosyć łatwo mnie pozyskać a jeśli komuś już to się uda, to staram się tej osobie jak najbardziej pomóc.
 
7. Czy oprócz blogowania masz jakieś inne pasje? Jakie?
 
Cóż, mam hopla na punkcie liter (typografia). A blogowanie – jak najbardziej 🙂
 
8.  Co Twoim zdaniem należałoby zmienić w dzisiejszym świecie?
 
Niektórzy chcieliby pokoju, równych praw, sprawiedliwego podziału dóbr a ja po prostu chciałbym by każdy mógł odkryć szczęście w sobie niezależnie od warunków w których się znajduje. Nie jest to proste i ja sam tego się uczę, ale szczęście nie przychodzi z zewnątrz. To kwestia tego, co jest w nas samych, naszych myśli, ich kontrolowaniu. Szczęście zależy od naszej decyzji, woli, spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy. Tak jak Viktor Emanuel Frank, który mimo okrutnej rzeczywistości obozowej jakiej doświadczył mówił, że “człowiekowi można zabrać wszystko za wyjątkiem jednej rzeczy: ostatniej z ludzkich wolności – wyboru swojej postawy w każdych okolicznościach, wyboru swojej drogi.”
 
9. Skąd jesteś? (województwo, miejscowość)
 
Mazowsze, Warszawa, Grodzisk 🙂
 
10. Książka, film i muzyka, do której lubisz wracać.
 
Film – Matrix a także stare poleskie komedie, książka – generalnie staram się wracać do wszystkich książek, które przeczytałem, bo wtedy lepiej zapamiętujemy, mamy większe rozeznanie i inaczej ją odbieramy. To bardzo cenne doświadczenie. Lubię też wracać do filmów z przesłaniem, z tzw. drugim dnem i to nawet po kilku dniach. Takim filmem może być Incepcja, Igrzyska Śmierci – bardzo ciekawe filmy. Zupełnie inaczej wtedy odbieramy taki film, dostrzegamy nowe fakty, zauważamy nieznane wcześniej zależności i ogólnie można pełniej odnieść do siebie. A co do muzyki, to nie podam konkretnych utworów. Muzyka daje emocje, podnosi na duchu, interpretujemy ją przez nasze doświadczenia i to jest też cenne. Wracam do wielu utworów z różnych gatunków.
 
11.  Twoje największe dotychczasowe zwycięstwo w pracy nad sobą?
hmm, cierpliwość.

11 blogów, które nominuję

Wytypowałem 11 blogów, które tym samym nominuję do akcji Liebster Blog Award. W ostatnim czasie poznałem mnóstwo blogów i z niektórymi osobami miałem okazję bliżej się zapoznać a nawet podjąć formę jakieś współpracy. Nie wszystkich tutaj umieściłem a to dlatego, że w tym konkursie postanowiłem wziąć pod uwagę jedną rzecz, która zadecydowała o tym kogo nominuję. Niektóre z podanych blogów poznałem dopiero dzisiaj. Postanowiłem, że wyróżnię te blogi, które zadbały o swój wizerunek, czyli zadbały o to, by ich blog nie był na platformie blogowej typu blogger czy wordpress lecz na niezależnej, własnej domenie z końcówką pl. To było moje kryterium.

Oto 11 blogów

mytravelblog.com.pl – blog o podróżach. Choć autorka uważa się za fotografa-amatora to ja zachwycam się jej zdjęciami 🙂

maratime.pl – jeśli brakuje wam zdjęć na bloga to tutaj je znajdziecie (tylko niekomercyjnie)

wielkizachwyt.pl – jeśli poszukujesz kontaktu z naturą, przyrodą a do tego jesteś mamą małych dzieci to tutaj możliwe, że odnajdziesz swój rytm.

lalomama.pl – jeśli jesteś rodzicem a do tego chcesz być świadomym rodzicem to może być to twoje miejsce w którym zagościsz.

makehappylife.pl – jeśli chcesz się rozwijać, zorganizować i docenić chwilę obecną, która masz to spróbuj tego. Jeden z piękniejszych blogów, które mi się podoba.

glowup.pl – gdy szukasz inspiracji w dbaniu o siebie i modzie.

typewriterka.pl – gdy zastanawiasz się jak pisać bloga i nie tylko bloga.

makeup-style.pl – gdy chcesz wydobyć swoje naturalne piękno.

malyskrzacik.pl – gdy najdzie cie ochota na czytanie to tutaj możesz znaleźć inspiracje

emplace.pl – o związkach, relacjach, czyli prawie tak jak ja 🙂

zadbanazawodowo.pl – Jeśli uważasz, że nie masz w co się ubrać, to może wreszcie stwierdzisz, że to cie już nie dotyczy 🙂

szkodnikowo.pl – A tutaj szczerze podziwiam częstotliwość ukazywania się artykułów i lekkość w pisaniu o wszystkim.

Jak widzicie – powstał całkiem ciekawy zestaw blogów choć w większości zaadresowany do pań. Jestem ciekawy co o nich sądzicie i mam nadzieję, że znajdziecie tam mnóstwo inspiracji dla siebie.

11 pytań dla nominowanych przeze mnie blogerów

Jeśli zostałeś nominowany, to możesz wziąć udział w zabawie. Zapraszam Cie do tego tak jak zaprosiła mnie Patrycja. Przeczytaj ten wpis, odpowiedz na pytania na swoim blogu i pomóż innym zaistnieć w sieci. Oto moje pytania:

 1. Jakie zwierzę najlepiej Ciebie opisuje i dlaczego?
 2. Skąd pomysł na taką nazwę bloga jaką masz?
 3. Czy rozważałaś/rozważałeś blog na jakieś platformie blogowej? Dlaczego ostatecznie wybrałaś/wybrałeś własną domenę?
 4. Co daje ci blogowanie?
 5. Kto Ciebie inspiruje jako blogera i osobę prywatną?
 6. Cytat, który szczególnie odnosi się do Ciebie i twojego charakteru
 7. Jesteś samotnikiem czy raczej duszą towarzystwa?
 8. Co cenisz u innych blogerów?
 9. Co cenisz w drugiej połówce i jaki jest dla Ciebie idealny związek? (a jakże nie mogło zabraknąć pytania o relacje damsko-męskie)
 10. Jakie cechy charakteru w sobie lubisz?
 11. Gdyby nie było żadnych ograniczeń to co byś teraz zrobiła/zrobił?

Ja sam zastanawiałem się czy brać udział w tym konkursie. Ostatecznie stwierdziłem, że może być to świetna zabawa i impuls do pojawienia się dobrych rzeczy w życiu dlatego się przyłączyłem. Choć zakładając tego bloga moim celem nie było startowanie w żadnych konkursach, to skoro pojawiła się taka okazja, czemu nie?

Czy lubisz już fanpage? Polub teraz