Jesteś w związku i wydaje ci się, że trochę się rozmijacie? Od czasu do czasu pojawiają się jakieś nieporozumienia, konflikty? Uczucie między wami przygasa tak jak tlący się ledwo węgiel? Posłuchaj, bo podam ci techniki, które mogą odmienić ten stan. W rezultacie otrzymasz mężczyznę, który będzie wpatrzony w ciebie jak w obrazek. Chcesz tego? Pewnie, że tak. Nie podam ci żadnego eliksiru ani sekretu, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawi, że twój mężczyzna się odmieni. Podam za to proste rzeczy, które wykonywane często spowodują większe zaangażowanie ze strony mężczyzny.

Podziwiaj

Pierwsza rada niby oczywista, zwyczajna, prosta, ale gdyby kobiety ją w pełni realizowały, to ich mężczyźni zrobiliby dla nich wszystko. Zapewniam. Podziw jest potrzebny wszystkim, bo afirmuje, ale dla mężczyzny jest szczególnie ważny. Gdy mężczyzna czuje się doceniany za to co robi, to czuje satysfakcję i rozpiera go energia. Nic nie dodaje mu tyle wigoru i skrzydeł, co podziw kobiety. Drogie panie zróbcie sobie rachunek sumienia. Zastanówcie się kiedy ostatnio okazałyście podziw swojemu mężczyźnie? Uważasz, że poszedł do sklepu, zrobił zakupy i to był jego psi obowiązek? Powiesz nawet, że należy mu się jeszcze uwaga, bo zapomniał dokupić pomidorów do sałatki?

Rób tak a szybko przekonasz się jak straci zapał i całkiem możliwe, że z czasem będzie szukał sobie pocieszenia gdzie indziej. Może prace w garażu, które wykonuje tam godzinami są dla niego taką odskocznią od twojej krytyki? Ciągła krytyka zabija nie tylko zapał ale i inicjatywę więc nie dziw się, że już wkrótce niczego nie będzie mu się chciało. Często początkiem wielu romansów jest właśnie to, że jakaś inna kobieta zaczęła go podziwiać i mógł poczuć się przy niej tak jak pragnie się czuć.

Chwal go tak by poczuł się dumny i doceń jego mądrość

Zdarza ci się ignorować lub nie doceniać jego osiągnięć z których może się cieszyć? Może udało mu się wreszcie dokręcić drzwiczki od szafki a ty zamiast go pochwalić, to narzekasz, że miał to przecież zrobić miesiąc temu. Zawsze znajduj sposobność do tego by go pochwalić. A może uważasz, że coś wiesz lepiej i nie chcesz nawet słuchać tego, co ma ci do powiedzenia w jakieś sprawie? Ja np. ostatnio tak miałem 🙂

Wiem, że czasem bywa to ciężkie, bo to tak jakby przyznanie się do tego, że zrobiło się błąd. A co ja gorsza? Jakim prawem ma mnie pouczać? – myślisz sobie. Wiem, takie myśli mogą same cisnąć się niekiedy do głowy i trochę w tym prawdy może być, bo i druga strona może gdzieś tam przemycać poczucie wyższości swoim pouczeniem. Jednak wiedz, że mężczyzna doceniony i który wie, że jego kobieta uważa go za mądrego pójdzie za nią w ogień. Zdaję sobie sprawę, że może być to bardzo trudne, ale zastanów się czy nie lepiej czasem pozwolić mu się poczuć mądrzejszym nawet jeśli kosztowałoby cie to trochę wyrzeczenia własnego ja? Czasem wystarczy tak niewiele, po prostu tylko wysłuchać.

Okazuj entuzjazm

Czasem się zastanawiam co tak naprawdę mężczyźni podziwiają w kobietach, tzn co sprawia im najwięcej przyjemności patrząc na nie. Myślisz, że seksowne ubranie albo coś w tym stylu? Nie tylko, po prostu szczery i bezpośredni uśmiech. Tak więc okazuj mu entuzjazm, ciesz się na jego widok. Powitaj go w drzwiach z uśmiechem, kiedy wraca z pracy. My naprawdę tego potrzebujemy. Zastanów się jaki obraz widzi twój mężczyzna, który wraca do domu a tam czeka na niego z pretensjami żona. Chciałoby ci się wracać do takiego domu? Czułabyś się dobrze? Zapewne nie. Jasne, że nie jest łatwo o wykrzesanie z siebie entuzjazmu gdy sama wróciłaś z wyczerpującej pracy albo zajmowałaś się cały dzień domem jednak tu nie tylko chodzi o tę konkretną sytuację.

Połącz ten punkt z poprzednimi i masz naprawdę doskonały przepis na mężczyznę, który będzie ci oddany.

Podałem proste sugestie, które w rzeczywistości dają mocne efekty, bo to wynika z męskich potrzeb. Bądź kobietą, która pobudza męskość a osiągniesz to jeśli będziesz go podziwiała, chwaliła i podchodziła do niego z entuzjazmem. Oczywiście to nie wszystkie potrzeby, ale te wydają mi się najbardziej pilne, bo myślę, że w tej kwestii kuleje wiele związków.

Jeśli masz sporo zaległości w tym temacie co oznacza, że już dawno nie chwaliłaś a często krytykowałaś, to zmieniaj to małymi krokami. Postanów sobie, że będziesz pilnować się z krytykowaniem i zawsze wtedy kiedy przyjdzie ci ochota na krytykę powstrzymaj się. Potem stopniowo dołączaj coraz więcej pozytywnych komentarzy, podziwu. W przeciwnym razie twój mężczyzna może poczuć się dziwnie jeśli nagle zmienisz taktykę i może pomyśleć, że coś ci się stało 🙂

I jeszcze jedna mała uwaga. Kiedy prosicie mężczyznę o różne rzeczy, wykonywanie zadań, to róbcie to tak by mógł zrobić z tego harmonogram i umiejscowić go sobie w czasie. Jeśli powiesz mu by powiesił pranie, wyrzucił śmieci a do tego poszedł do sklepu to gwarantuje, że zrobi mu się ogromny mętlik w głowie. Będzie czuł się przytłoczony i w rezultacie rozproszony bo nie będzie wiedział za co ma się wziąć w pierwszej kolejności. Dotyczy to też sytuacji w której już coś robi a ty mówisz mu o następnym zadaniu. Jesteśmy zadaniowi i lubimy mieć plan działania oraz obraz całości więc nie ingeruj w ten plan. Daj pewną swobodę do zaplanowania działań, kolejności ich wykonania i świadomości tego ile mu czasu każde zajmie. Znajdź sposób, który będzie najlepszy dla Twojego wybranka. Jeśli podobny problem zauważasz u siebie w związku, a jest to częsty problem, to porozmawiaj z nim w jaki sposób chciałby otrzymywać od Ciebie informacje i co go irytuje. Myślę, że usłyszysz coś podobnego do tego, co przeczytałaś w tym akapicie.

Czy lubisz już fanpage? Polub teraz